| Toxicgabyxx a întrebat:

De ceva vreme mi-am montat pe masina subwoofer+amplificator, mi-am facut toate reglajele acestora dupa bunul plac doar ca bass-ul subwoofer-ului acopera mult sunetul boxelor, inaltele nu se aud deloc.Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un buton de volum la amplificatorul de basi (pentru subwoofer), il rotesti spre stanga, pana ce auzi muzica normal. tongue
Ai grija sa poti auzi cand politia iti bate la geam! big grin

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Și casetofonul obișnuit de mașină poate regla înaltele și joasele. Cu cât mai mult trebuie să facă amplificatorul la care ai montat noul sistem.

| Panamax a răspuns:

Daca acopera si sunetul sirenei de politie si de salvare e ok.

| 2P a răspuns:

Ori montezi alte boxe impreuna cu un amplificator ca sa le aduci pe toate la nivel, ori dai subwooferul mai incet, recomand varianta 1