| Claudes a întrebat:

Deci momentan am 13 puncte pentru permis, iar primele 2 imi expira doar in 5 august. Daca acumulez 15 puncte, si respectiv suspendarea permisului pe 30 de zile, voi putea sustine acel examen pentru scaderea duratei de suspendare sau exista vreo alta metoda prin care sa recuperez permisul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada de 30 de zile este minima si nu poate scadea. Doar cele de 60 si 90 de zile pot fi scazute la 30 de zile, in anumite conditii.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la ce sa mai scada? 30e perioada minima. Si totusi de ce nu crezi ca te poti abtine de la o contraventie 2 luni