| Popa_Tudor_1985 a întrebat:

Buna TPU. Detin in proprietate o masina veche de 15 ani care nu mai functioneaza si vreau sa-mi cumpar una noua prin programul rabla! Intrebarea ar fi: Este obligatoriu sa ma inscriu la un dealer auto care sa-mi aprobe casarea masinii la remat sau pot sa o fac inainte pe cont propriu, actele de radiere fiind valabile oricum? Intreb acest lucru deoarece nu mai pot tine masina abandonata pe domeniul public.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Reprezentanta se ocupa de ea, nu stiu daca trebuie dusa la ei sau nu dar poti intreba telefonic, cauta ceva japonez recomand / astea germane nu merita doar daca vrei un model francez care face treaba desi designul lasa de dorit poti incerca si asa

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

E de preferat să spui dealer-ului problema, să nu ratezi bonusul dat de "rabla!