| anonim_4396 a întrebat:

In seara asta, la pornire mi s/a blocat pedala de acceleratie. NU se apasa decat putin, ramanea ridicata iar viteza crestea foarte putin, in schimb motorul se tura. Am oprit, am pornit la fel si dupa vreo 20 de metri in care inainta foarte incet cam cu 10 km/ora, si-a dat drumul si a inceput sa mearga normal.Stiti care ar putea fi cauza? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu masina la un service specializat si autorizat, nu te lua după unul si altul de pe TPU.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Sa nu zici vreodata ce masina motor, model, an si cutie de viteze ai.Chiar asa de prosti sunteti unii? Nici nu stiu cum ti-au aprobat intrebarea asta

| Burjon a răspuns:

E cu senzor acceleratia?