| AestheticPerf a întrebat:

Intrebare pentru cei pasionati de BMW, DAR NU NUMAIhappy. Merita sa imi iau un BMW M 320i din 2006 model editie limitata si pe la 7000-8000 Euro? Spun si pentru ca am gasit unul, dar e valabil si pentru 320i simplu. Mie imi place masina, doar ca mi-e ca as da banii astia pe o masina din 2006 si daca ma gandesc parca cumva sa dau atata pe o masina de 13-14 ani. Pasiunea e pasiune, dar totusi. Nu vreau sa imi para rauhappybig grin. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

O parere subiectiva nu merita in anul 2019-2020 cumparata o masina mai veche de 5-7 ani! O sa iti treaca si pasiunea asta cu BMW pe care multi tineri am avut-o, parerea mea abia dupa ce ai un garaj costisitor ca a lui tiriac poti sa fii obsedat pe o anumita marca, pana nu ai detinut cate un model din cele mai celebre marci auto (Mercedes,BMW,AUDI, VW, Porsche, Lamborghini etc) nu poti fi sigur pe alegerile tale, de ex. ce are BMW si nu are AUDI, sau ce are Audi si nu are JAGUAR?
Deci alegem pur subiectiv.
Strict la ce ai intrebat eu unul nu as face alegeri de acestea, ci as mai adauga bani si as lua un model cu cativa ani mai nou, fara sa fie vreo editie limitata sau ceva.
totusi sunt curios ce model de "M" este acest M 320i ca eu n-am auzit de el. In jurul acestui an M-uri erau doar : M3, M5 si M6, apoi mai traziu au aparut M4, X6M,X5M si au facut o varza toatala incluzand si modele diesel ca si M-uri.
Este ciudat, pentru ca nu si-au respectat traditia de a avea M doar masinile turbo benzina, ar fi foarte urat de ex. ca Ferrari care are 99% doar motoare in V non-turbo (benzina) sa lanseze modele diesel bi-turbo, adica ar fi urat pentru traditia lor de sute de ani, cu siguranta ca daca ar cumpara VW pe Ferrari s-ar ajunge si la asta happy
Bmw daca alegi doar model cu Xdrive!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea veche nu merita. Strange 30.000€ pentru un golf si nu iti va parea rau.

| Sofer a răspuns:

Bmw 318d/320d e90 LCI 2010 pe la 6000-7000 euro o afacere buna mi se pare.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sa cumperi un 320I e ok, sa dai 8000 euro pe unul din 2006 nu mi se pare ok. totusi este o masina de 14 ani vorba ta. Acum nu zic sa fugi si sa iti iei o dacie logan noua dar ai putea cauta ceva dupa 2010-2011 macar in bugetul asta.