| Akephalos a întrebat:

maine as vrea sa plec in excursie ce orase intalnesc de la Focsani pana la Suceava?

Va rog frumos sa-mi spuneti si mie traseul de la Focsani la Suceava

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

De la km 0 din Focsani pana la km 0 in Suceava ai urmatorul traseu:
Indicaţii rutiere către Suceava - Focșani:

0. Plecati km 0 Suceava;
1. Mergeţi spre nord către Strada Duiliu Zamfirescu (100 m);
2. Faceţi prima la dreapta pe Strada Duiliu Zamfirescu (91 m). Viraţi la stânga pe Strada Cuza Vodă (1, 2 km);
4. La sensul giratoriu, urmaţi a 3-a ieşire spre DN2/E85 Treceţi prin 2 sensuri giratorii (99, 2 km);
5. Uşor dreapta către Calea Republicii/DN2/E85 (41 m)
6. Viraţi la stânga la Strada Narciselor (67 m);
7. Continuare drept înainte pe Calea Republicii/DN2/E85
Continuare direcţie pe DN2/E85 (2, 3 km);
8. Viraţi uşor la dreapta pe Strada 9 Mai (1, 2 km);
9. Viraţi la dreapta pe Bulevardul Unirii/DN2/E85
Continuare direcţie pe DN2/E85 Treceţi printr-un sens giratoriu (40, 0 km)
10. La sensul giratoriu, urmaţi Prima ieşire spre DJ207C (2, 3 km);
11. Viraţi la stânga pe Strada Vasile Lupu (600 m);
12. Continuaţi pe Punte Pietonala (800 m);
13. Continuaţi pe Strada Vasile Lupu (350 m);
14. Viraţi uşor la stânga pe Strada Vasile Alecsandri (130 m);
15. Viraţi la stânga spre Strada Alexandru cel Bun (210 m);
16. Viraţi uşor la dreapta pe Strada Alexandru cel Bun (200 m);
17. Viraţi la dreapta pe Bulevardul Roman Muşat/DN2/E85 (1, 2 km);
18. La sensul giratoriu, urmaţi a 3-a ieşire spre Bulevardul Republicii/DN2/E85 Continuare direcţie pe DN2/E85 (11, 7 km);
19. La sensul giratoriu, urmaţi a 2-a ieşire şi rămâneţi pe DN2/E85 Treceţi prin 2 sensuri giratorii (90, 6 km);
20. Viraţi uşor la dreapta pe Bulevardul 1 Decembrie 1918/DN2/E85
Continuare direcţie pe Bulevardul 1 Decembrie 1918 (1, 8 km);
21. Viraţi la stânga pe Strada Mihai Viteazul (54 m);
22. Viraţi la dreapta pentru a rămâne pe Strada Mihai Viteazul (850 m);
23. La sensul giratoriu, continuaţi drept pentru a rămâne pe Strada Mihai Viteazul (250 m);
24. Viraţi la stânga pe Strada Petru Rareș (270 m);
25. Faceţi prima la dreapta (260 m);
26. Km 0 Suceava.

| Akephalos explică:

Va rog