| anonymguy3 a întrebat:

Mi-a expirat ITP-ul la masina. Am voie sa ma duc pana la RAR sa imi fac ITP-ul sau trebuie neaparat sa o duc pe platforma pana acolo?

Am fost plecat din tara cand mi-a expirat ITP-ul...

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O duci cu platfoma, daca nu este la mai mult de 100 de km, nu cred ca te va costa mai mult de 150 de lei platforma!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe platforma.
E mult mai ieftina decat amenda

| cfrtobias a răspuns (pentru suntserios):

Jumate pret vad 300 lei si amenda 600 scrie

| suntserios a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu. E vreo 2900 ron amenda si placute retinute. Plus prin ultimele reglemetari, itp suspendat inseamna inmatriculare suspendata si inseamna multe alte probleme daca esti prins

| Panamax a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la RAR.Cauta o statie ITP mai aproape de tine.

| IIIshaneIII a răspuns:

Te duci cu ea pana acolo si apoi opresti motorul si le spui ca ai impinso

| cfrtobias a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Si impinge masina pana la o curba unde nu ar vedea aia? laughing sau politia?

| Ssssmokin a răspuns:

Cu platforma, daca te prinde politia iti iei amenda si nu merita, dupa cum au spus si ceilalti.