| Dey64dey a întrebat:

Buna TPU.Mi-am cumparat un cross de 50 cmc si as vrea sa il inscriu la primarie, dar nu am nimic acte la el, nu il pot inscrie doar cu un fel de contract de vanzare -cumparare?

6 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, treci pe la primarie si il inscrii cu seria de sasiu si un contract de vanzare-cumparare facut la notar, asta nu prea stiu, fara acte nu prea ai ce face, nu sunt sigur daca il poti inscrie cu numere galbene de oarece are o putere mare, trece oricum peste 4 kw dar incearca sa il inscrii drept "moped" mult succes

| Dey64dey explică (pentru DaniTDCI):

Ok, o sa incerc, mersi

| Alfred0703 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Ia spune-mi cate vehicule ai inmatriculat tu fara acte? Primaria o va considera furata si ti-o confisca(a patit-o un prieten cu un KTM 450 EXC).

| AndreiKZ a răspuns (pentru DaniTDCI):

Nu are putere mare e de 50, motor ca de drujba

| DaniTDCI a răspuns (pentru Alfred0703):

E o diferenta enorma intre un motor de 450 si unul de 50. intelegi? se poate inscrie drept moped cumva daca incearca.

| Alfred0703 a răspuns:

Nu. Iti trebuie acte.