| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, mi-am cumpărat un scuter de 50 cc.
Si vreau sa dau de carnet A1 pentru el, vreau sa știu cum va decurge toată treaba cu orele de carnet și de ce am nevoie.
Mulțumesc TPUhappy

1 răspuns:
| Eisenheim a răspuns:

Eu îți recomand să faci categoria B, bineînțeles dacă ai vârsta necesară.Ai la fel de mult de învățat toate regulile de circulație. Ai B poți merge liniștit cu scuter. Oricum, te sfătuiesc să întrebi orice instructor auto pe care îl întâlnești, o să îți explice cam tot ce vrei să știi, ei sânt la zi cu toate regulile astea care la noi se schimbă peste noapte uneori happy