| aurelgabriel a întrebat:

Pentru cei mai priceputi la automobile decat mine,vreau sa ma lamuriti la o intrebare destul de simpla.
Dintre bmw si Porsche pe care o ador care masina e cea mai rapida? Eu stiu ca Porsche.
Daca gresesc,imi puteti da voi raspunsul corect,daca aveti si cateva argumente ar fi ok, daca nu ar fi in regula.
Multuemsc.
P.S.

Răspuns Câştigător
| AutoKarma a răspuns:

Ce intreba e asta?

Compari doua marci?

Zi doua modele concrete pe care sa le compari si atunci poate ai sa primesti un raspuns

Ca asa putem compara seria 1 cu motor de 1.4 si 95cp
cu 911 Turbo S 3.8 si 580 cp... ce zici cine castiga?

| aurelgabriel explică (pentru AutoKarma):

Porsche 911 Turbo S 3.8
Multumesc de raspuns.Am mentionat la intrebare ca nu ma prea pricep la comparatii de aceea am pus intrebarea.Multumesc de raspuns.O zi buna.

| suntserios a răspuns (pentru aurelgabriel):

Nici raspunsul nu l ai inteles macar...

3 răspunsuri:
| AutoKarma a răspuns:

Buna ziua. Intrebarea trebuie sa fie mai detaliata dat fiind ca ambele marci au modele de masini performante. Viteza are mult de a face cu motorul si caroseria masinii.