| Vancea28 a întrebat:

Poate cineva sa imi ofere informatii despre un Mercedes SLK 200 (1997-2001)? Ma intereseaza fiabilitatea atat la motor cat si la caroserie si un consum atata la varianta simpla (136 cp) cat si la cea kompressor(192 cp). Orice informatie e bine venita!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ca fiabilitate are scoala Mercedes in spate nu poti sa pui problema fiabilitatii la nici un Mercedes din `70 de cand au remediat problemele din timpul razboiului si pana azi. Consumul la Kompressor este ceva mai micut pentru ca are forta mai mare pe o caroserie aproape la fel de grea si trage mai usor dar acel model nu are un consum mic deloc in principal. In oras ajunge la 11-12 daca este aglomerat si afara 6-8 in functie de cum mergi dar depinde si cat de bine a fost intretinuta masina pentru ca este posibil sa consume si mai mult una prost intretinuta si cu multi km!

2 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Mercedesul nu este o masina fiabila, nici un model din toata gama si sunt masini rezistente din toate punctele de vedere dar de fiabilitate nici nu se pune problema

| IMC90 a răspuns:

Ce fiabilitate mai vrei tu ma dupa 15 ani? laughing