| SweetGirl1303 a întrebat:

Se acorda prioritate autobuzelor daca sunt deja intrat in sensul giratoriu? Gen, eu sunt intrata și din dreapta vine autobuzul. Trebuie sa-i acord prioritate?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu. Autobuzele au prioritate doar cand ies din statie cu alveola si cam atat

| sierra1 a răspuns:

Prioritate are cel din sens nu cel ce intră

| anamariarot a răspuns:

Simplu: cine e în giratoriu, are prioritate, deci nu trebuie să-i acorzi tu lui, ci el ție.

| adishorMS a răspuns:

NU

| SweetGirl1303 explică:

Deci asa stiam si eu. Dar chiar in aceasta dimineata mi s-a intamplat. Eram intrata in sens si autobuzul sa intre mine si nu alta. Dupa a frânat si m-a claxonat!

| AL_ID_2000 a răspuns:

Normal ca nu

| Tunyogi_Roby_2000 a răspuns:

Nu... Nu are prioritate autobuzul... prioritate au vehiculele intrate in sensul giratoriu