| anonim_4396 a întrebat:

sunt student la UPB si nu am domiciliul in Bucuresti ci in Piatra Neamt, pot da examenul auto in Bucuresti sau trebuie sa ma duc in Piatra Neamt?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai viza de flotant poti da in Bucuresti

| OnuOnulică a răspuns:

Poți să-l dai în București.

| Elvina a răspuns:

Poti sa il dai in Bucuresti. Stiu cativa prieteni care au facut asa. Cand te inscrii la scoala de soferi iti vor spune ei daca trebuie sa aduci vreun act in plus.

| mihairad a răspuns:

Poti da in Bucuresti daca ai viza de flotant sau daca iti faci mutatie, in caz contrar se va da in judetul in care ai domiciliu, de regula in resedinta de judet.