| Alex00615 a întrebat:

Buna TPU! Unde imi pot spala bicicleta cu furtun daca nu am casa sau prieteni care stau la casa si au furtun cu apa? Pot merge la o spalatorie auto sau se poate rezolva si in service-uri? Fiind vorba de bicicleta nu ar nevoie de asa spatiu sa fie spalata cum are masina

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

De ce sa complici lucrurile cand totul poate fi simplu?!
Iei lighenas si pui apa calduta si putin detergent. Doua carpe (poate si un burete) Si incepi si cureti de sus in jos.

4 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Poti la o spalatorie auto, dar cred ca presiunea este destul de mare.

| Alex00615 explică (pentru helpforyou):

Da, nu stiu daca as face asta. Pana la urma as putea sa o curat si cu o carpa de sters praful, dar ar fi mai bine sa o pot uda cumva inainte

| sierra1 a răspuns:

5 lei două fise, acolo unde ți-a recomandat prima intervenție
sau și mai realist:
ia tu o cârpă (știi ce-i aia?) și o sticlă pet cu apă și le faci să lucreze pentru tine (parcă așa zice ăla la tv - Guda Iancu)

| helpforyou a răspuns (pentru Alex00615):

Tocmai de asta am spus. Nu este recomandat.