| Master151 a întrebat:

Vreau sa achiziționez un enduro peugeot xp6 50 cmc sunt începător si vreau sa incep cu ceva usor. Credeti ca este potrivit pentru început? Sunt bune motoarele, ce probleme pot aparea la ele, au suficientă putere cat sa ma urce pe un deal? laughing (70kg )

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am mers chiar cu aia, dar cu 50cc urci majoritatea dealurilor, insa mai incet.
Ca incepator poti lua si 125cc, nu e prea mult, atat timp cat tii la corpul tau, si nu te aventurezi la viteza mare. La urcari va fi mult mai potent; cu unele 50cc iti vine sa te dai jos si sa le impingi, la urcari.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Mai usor de atat nu ai ce sa iei.

| Nutzu_Yonutz_1974 a răspuns:

Eu anul trecut am avut un scuter de 50 si anul asta mi am luat e enduro si e mult mai usor sa te inveti cu putina experienta de pe ceva cu motor mai mic.