| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa fac scoala de soferi numai ca nu stiu cum sa fac cu viza de flotant sau sa fac cumva sa dau si sala si examenul in judetul unde ma aflu acum. Eu am domiciliul pe alt judet, daca ati putea sa ma ajutati cu cateva detalii ar fi de folos?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine examinarea pentru obtinerea permisului de conducere in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Este bine sa faci scoala de conducere in judetul unde vei sustine examinarea.
Viza de resedinta o obtii inchiriind o locuinta in judetul unde stai acum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti un cunoscut care sa iti faca o viza... cam asta e solutia

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chiar ieri au spus la tv ca in perioada aceasta scolile de soferi sunt suspendate nu se mai dau examene, din cauza covid si răspîndirii bolii in România.

| Anonimaams a răspuns:

Poți sa te duci la o scoala de șoferi din județul in care te afli acolo, și sa ii intrebi pe ei