| Petru_Alin_1995 a întrebat:

vreau sa imi cumpar o masina, intrebarea este daca este inmatriculata in jud Bucuresti de exemplu iar eu sunt din cluj dupa ce o cumpar trebuie sa o inmatriculez in pe cluj sau cum e costa ceva?

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Tot aceleasi costuri implica.
Cand iti scrie pe talon verso se va trece si judetul cumparatorului in cazul prezentat de tine.
Autentificare max 120 lei.Asigurare minim 6 luni, impunerea, taxa inmatriculare 5 lei la directia fiscala, impozitul auto, taxa talon 37 lei la cec, contravloare placi numere la ghiseul politiei 20 lei iar daca ai preferinte la numere +65 (total 85 lei) la ghiseul politiei. Total cam +/- 350 lei +asigurarea

1 răspuns:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu conteaza daca e inmatriculata pe Bucuresti, iar tu stai in Cluj. Important e sa ai acte la ea si sa fie inmatriculata...nu cred mai mult ca sigur, ca se plateste vreo taxa pentru asta. Ca tot din Tara face parte.big grin