| Aleksutzu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o pocket bike si nu stiu cat prinde cel mai mult. Puteti sa imi spuneti? Dau funda

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Salut, si eu sunt pasionat de "jucariile" astea! Cel de viteza, cu cauciucuri slick tubeless prinde cam 60-70 km/h, dar e foarte incomod sa stai pe el, genunchii iti vin aproape-n gat laughing In schimb, cel de motocross prinde 45-60 km/h si e foarte comod sa stai pe el, are o inaltime de 93 cm happy Iti recomand cel de motocross!

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de model. Exista un model de pocket bike de la Honda care poate ajunge si la 90 (Testat cu un magar de om de 80 de kg) dar depinde si de starea lui si de anul de fabricatie si de modificarile aduse ulterior deoarece poti face multe la o asemenea motocicleta... daca vrei ceva bun nu te sfatuiesc sa iei ceva din tara, mai bine orienteazate spre un site din germania, austria, marea britanie, ungaria sau chiar bulgaria si turcia deoarece la noi nu sunt importate modele noi ci doar cele care nu se vand in alte zone ale Europei!