| ANONIMANON a întrebat:

Vreau sa stiu cate clase iti trebuie pentru scoala de soferi, am azuit cum ca s-ar fi aprobat o lege si cine nu are 11 clase nu poate primi permisul. Si daca acea lege s-a aprobat, daca esti pe clasa a 11-a poti intra la scoala de soferi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai auzit bine si nu s-a adoptat nici o lege sau alt act normativ privind studiile obligatorii pentru obtinerea permisului de conducere si nici nu cred ca se va adopta in viitorul apropiat.

| Maldini a răspuns:

Nu are importanta ce clasa esti. Conteaza sa ai cu 3 luni cel putin sub 18 ani. Am auzit si eu de ceva lege de genul, dar inca nu s-a aprobat si era vorba de 10 clase doar. Fiind a 11-a deja ai cele 10 clase!

| RealCervantes69 a răspuns:

Scoala de soferi este doar un criteriu superficial impus de societate! Tot ce iti trebuie este sa ai S-clase.