| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Trebuie sa invat pentru scoala de soferi, si as dori sa stiu cum ati invatat voi, adica, care este cea mai eficienta metoda?

Răspuns Câştigător
| laury4ever a răspuns:

Intrebarile din cartea de legislatie sunt sfinte. Iar de acolo iti va da si la examen. Bineinteles citesti legislatia inainte, in felul asta vei sti sa raspunzi la intrebari. Eu prima data am pica la sala datorita faptului ca am facut doar intrebari de pe internet fara sa deschid cartea, si s-a dovedit a fi o prostie. Sper sa nu o repeti si tu happy Succes!

6 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Te recomand să răspunzi la întrebări pe internet.

| Gabitzu246 explică (pentru ReusxD):

Te rog frumos in viitor daca nu ai un raspuns la o intrebare numai scrie fara sens, crezi ca nu am cautat si pe net? eu am cerut o parere celorlalti care a dat si sa imi spuna cum au invatat daca vor sa imi raspunda bine daca nu iarasi bine.

| IonutzWoW a răspuns:

Exixta carti facute pentru asa ceva, care contin codul rutier si intrebari din acesta. (app ai grija sa fie din 2013 cartea. S-a schimbat codul rutier din 2012). BAFTA!

| Zoxxx a răspuns:

Invata Legislatia si totul o sa fie bine! laughing) si raspunde la toate intrebarile alea din carte!
Bafta.

| OPREARADU a răspuns:

Vrei cea mai buna metoda? Exista o carte auto in care te invata tot si se gasesc si teste cu raspunsuri grila la sf ai in vreo 80 de pagini toata povestea... etc ti-o recomand e o carte... nu stiu cum se numeste da stiu ca e pompoasa de acolo inveti tot.

| BOYI a răspuns:

Faci cea mai mare prostie daca te apuci sa faci intrebari/chestionare dupa net fara sa citesti legislatia rutiera si sa inveti indicatoarele rutiere. Daca inveti din carte bine si dupa faci chestioanre si le promovezi este bine. Bafta!