| Atim a întrebat:

Trebuie să merg cu mașina la itp în câteva zile. Am un senzor de ABS ars, iar ABS-ul nu e funcțional momentan, am si martor aprins în bord. Am dat comandă de senzor nou, dar nu sunt sigura ca ma incadrez în timp să îl înlocuiesc înainte să expire itp-ul. Risc să nu mă treacă? Din orice alt punct de vedere masina e în perfecta stare

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, ar putea face nazuri pentru avaria la ABS, desi pe standul de franare nu s-ar vedea nici o diferenta.
Ia senzorul cu tine, iar daca te refuza, incearca sa il montezi pe loc, la service-ul la care faci ITP.