| MariuS88c a întrebat:

Buna tuturor, am circulat cu viteza de peste 30 km/h fata de limita legală (aproximativ) și pe contrasens am văzut o mașina de politie(logan combi, presupun ca radarul) care era cu fata către mine și era oprit, înainte cu 200 de metri aproximativ am frânat când i-am observat și am mers cu limita legală.
Dacă nu am fost oprit pot sa primesc amenda acasa?
Din păcate îți dai seama de greșeli abia dupăhappy dar asta e din greșeli se invata.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei mai este alt echipaj, dupa cateva sute de metri, care te opreste si iti aplica amenda. Daca nu ai fost oprit, posibil sa fi scapat.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu ar fi mai simplu sa-ti montezi un sistem de limitare a vitezei pe masina?
Din pretul a 2-3 amenzi s-ar putea realiza, iar tu si siguramta circulatiei ati avea de castigat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu inca nu au auzit caz de amenda trimisa acasa pentru viteza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la caz la caz. Mai bine oprit, decât murit.

| Sofer a răspuns:

Ai scapat. Data viitoare ai grija la viteza.