| dddodo a întrebat:

Buna tuturor, am o problema.
Am un iveco daily, si am avut ceva prb cu el. imi baga apa in baia de ulei. precizez ca am schimbat garnitura de chiulioasa, am schimbat termoflotul, am dus chiulioasa la verificat. dupa toate astea, aceeasi prb. imi baga iar apa. care ar putea fi cauza? sa fie blocul motor fisurat? sa nu fi pus mecanicul garnitura bine? sa fie vina chiulioasei? nu stiu ce sa mai cred. sunt undeva in zona iasului, si nu stiu ce sa fac, trebuie sa ajung la sibiu. care e riscul daca merg asa? va rog ajutati.ma.

7 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ai pus termoflot nou sau sh?

| dddodo explică (pentru xerxes1):

E sh. dar daca era termoflotul nu era invers? adica nu baga ulei in vas?

| xerxes1 a răspuns (pentru dddodo):

Doua echipe de mecanici au dat gres cu motorul meu de pe un Master din cauza unui amarat de termoflot.
Toti ziceau ca trebuie sa schimb motorul.Incompetenta lor m-a costat o gramada de bani.

| dddodo explică (pentru xerxes1):

Imi e teama ca si la mine e aceeasi problema. dar lamureste-ma te rog. la tine baga apa in baie? sau ulei in vas? ca unii zic ca daca termoflotul e de vina ar trebui sa bage ulei in vasul de apa. mersi

| xerxes1 a răspuns (pentru dddodo):

Imi baga apa in baie, fierbea si arunca uleiamestecat cu apa afara pe la epurator, care in final ajungea in turbina.
In 30 min ramaneam si fara ulei.

| dddodo explică (pentru xerxes1):

Lasa.mi te rog nr tau. sunt disperat jur. am bagat 8000 de lei pana acum doar pentru mizeria asta. si mecanicul meu imi spune sa sch motorul. imi vine sa musc din el. lasa.mi nr tau sa imi dai niste informatii. multumesc

| OlariuRoland10 a răspuns:

Poate fi termoflotul, sau fisura!