| aura167 a întrebat:

Buna tuturor..am si eu o intrebare..prietenul meu vrea sa se inscrie la scoala de soferi dar problema este ca are resedinta in Giurgiu dar locuieste in Bucuresti de 4 ani. unde trebuie sa plateasca taxa de examen si taxa de permis? va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de soferi se poate face oriunde dar testele teoretic si practic se pot sustine doar acolo unde are domiciliul sau resedinta (flotant) in mod legal.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie si pe langa asta e nevoie sa mearga la primarie sa i se notifice resedinta provizionala din capitala, altfel nu poate sa mearga la srpciv cu adresa din Giurgiu

| darrio2007 a răspuns:

In orasul de resedinta.Conform buletinului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acolo unda de examenul, adica in Giurgiu daca nu are mutatie in Bucuresti

| aura167 explică:

Va multumesc frumos tuturor! o zi buna va doresc :*