| MioaraParalescu a întrebat:

Buna tuturor happy Aveti idee cum se poate pune muzica de pe telefon sa se auda in boxele de la masina? Am vazut la cineva si nu stiu cum se face.Am un golf 4 si imi doresc si eu.Va mulțumesc frumos!

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Schimba cd-playerul cu unul cu bluetooth. Găsești si la 100 de lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti schimbi radio cu unul care știe ce e ala Bluetooth, sau folosesti un modulator fm care stie ce e ala Bluetooth

| venividivici2017 a răspuns:

Iti poti cumpara un modulator auto care suporta bluetooth.Il conectezi la bricheta, apoi conectezi telefonul prin bluetooth la acest modulator si apoi cauti frecventa respectiva la radio.Se aude bine si nu este scump.

| cyberalex a răspuns:

De obicei, dacă radioul (masina)suporta Bluetooth este de ajuns sa-l împerechezi cu telefonul apoi dând play se va auzi in boxele mașinii.
Daca radioul (mașină) nu are Bluetooth atunci achiziționează un modulator FM care se împerechează cu telefonul și transmite pe o frecventa radio.
Alta metoda legarea cu cablu jack dacă radioul are intrare.

| MioaraParalescu explică (pentru cyberalex):

Pai si cu mufa jack, daca o bag in intrarea de la casetofon atunci cum se conecteaza la telefon? adica la telefon ce intra? ce fel de cablu este?

| cyberalex a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Cablu jack de 3, 5 mm "mos-mos" unul in telefon (in mufa pentru casti) celalalt capat in radio. Dai drumul la player in telefon, pe radio alegi ca sursa AUX (auxiliara) si se va auzi in boxele masinii.

| DanielDanny a răspuns:

Cred ca e chestia aia ca un MP3 care se baga la țigară în mașină și are telecomandă! Da nu știu cum ar funcționa, doar daca are mașină Bluetooth... In MP3-u ăla parca se pune un micro SD cu muzica. Delea găsești foarte ieftine și pe la magazine chinezești, poți să încerci fără sa dai o grămadă de bani!