| Rev3rse a întrebat:

Buna tuturor, este vorba despre un Audi A4 B8 2008-2010, 2.0 TDI, 170 / 140 cp, quattro / tractiune fata.
Ce pareri aveti despre aceasta masina?
As dori sa achizitionez una, si as dori sa aflu si parerile altora despre ea.
Ce ati recomanda tractiune fata sau quattro?
Diferente? intre cele 2 modele...
Este diferenta mare intre 140 si 170 cp? Se simnte? sau este nesemnificativa?
Multumesc! Sper sa ma puteti ajuta!

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Daca iti permiti alege quattro si neaparat automata. 140-170 nu e mare branza happy cele de 140 se pot resofta pana la 170 lejer fara riscuri. (si nu sunt sigur daca exista 140, stiu de 143--citisem mai demult pe forumuri ca passaturile cu motoare de 140 au problema la injectoare *cele euro 4* asa ca vezi daca sunt ambele echipari, alege 143

| Rev3rse explică (pentru Celcareajuta):

Multumesc de sfat, dar eu as alege manuala nu automata laughing si da ai dreptate 143 HP nu 140 happy
Momentand nu este nici una in Romania de vanzare care sa fie quattro.la motor de 2.0 tdi ma refer.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

30 de cai sunt totusi 30 de cai.