| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.
Sunt sofer incepatoar si orice lucru minor ma sperie. Am observat la masina mea ( golf V diesel, undeva sun scaunul din dreapta ca tot picura ceva. Ma sperie! Ma gandesc sa nu fie baia de ulei. Asa ca am luat un servetel alb si l-am pus unde picura. Servetelul s-a umezit, ca si cum ar fi de apa ( adica nu negru) si miroase gen benzina. Nu stiu, daca are legatura, dimineata am avut aerul conditionat pornit si posibil sa fie cauza.
Ce poate fi? E ceva grav?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Este condensul de la aerul conditionat.
Este normal.

| Începătorul988 a răspuns:

Da-i foc la scaun si vezi daca e benzina sau motorina. laughing)
Lasa masina acasa, nu e de tine. Daca te sperie o picatura, ce faci vazand ca vine un camion care s-a bagat in depasire pe sensul tau?

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Leșin? Zici că pică ceva de sub scaunul din dreapta și poate fi baia de ulei? Măi fată, tu ai baia de ulei montată în scaun? Nici nu m-am gândit că cineva poate debita o prostie mai mare? Mai lipsea să spui că ai radiatorul montat sub scaunul de la șofer și motorul sub bancheta din spate;-)

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Și cum *** spui că miroase a benzină când tu specifici la început că ai Diesel?