| Vlad162 a întrebat:

Buna tuturor, vin si eu cu o intrebare legata de combustibili.

Am cumparat de curand o masina pe benzina si am zis ca la inceput s-o rasfat cu benzina de calitate, si va intreb aici care credeti voi ca ar fi cea mai buna benzina si de la ce benzinarii sa alimentez. Din ce m-am mai interesat parerile ar fi impartite, fie OMV fie Mol fie Rompetrol. Ce ziceti?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Eu bag numai de la rompetrol, exceptii fac doar cand sunt nevoit.
Cum merg zilnic pe oras, bag de 95 si de 98 la drumuri lungi.
Pe autostrazi gasesti de de 100.
La Rompetrol au ei un aditiv in bezina, dar poti sa iei si separat daca ti la masina.
Daca mergi des prin oras, nu te avantajeaza sa bagi benzina de 98/100, e de ajuns 95!

suntserios
| suntserios a răspuns:

MOL si apoi OMV/Petrom

Strict parere mea, dupa diverse observatii

| anonimg a răspuns:

Mol am auzit ca este cea ma buna.