| Vlad162 a întrebat:

Buna tuturor, vin si eu cu o intrebare legata de combustibili.

Am cumparat de curand o masina pe benzina si am zis ca la inceput s-o rasfat cu benzina de calitate, si va intreb aici care credeti voi ca ar fi cea mai buna benzina si de la ce benzinarii sa alimentez. Din ce m-am mai interesat parerile ar fi impartite, fie OMV fie Mol fie Rompetrol. Ce ziceti? Dau funda

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cei mai haioși sunt cei care spun ca la OMV ecea mai buna, iar la Petrom e proasta, când ambele vând aceleași produse.

| baru a răspuns:

Depinde de motor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cea mai nasoala e la LukOil, asta e clar.
Petrom e ok ca si calitate, OMV parca e o idee mai bun (au sortimente premium misto).
La Rompetrol n-am mai intrat de un secol...
Eu ma inteleg cel mai bine cu benzina si motorina de la Socar, un brand rusesc (cred), dar nu au ajuns inca peste tot in tara.

| Alexand3ru1 a răspuns:

OMV

| Alexand3ru1 a răspuns:

Cel mai bun carburanr din Tara.