| Twister09 a întrebat:

Volkswagen tiguan si volkswagen pasat b6 au distributie pe lanț? Sau doar motoarele pe benzina?
Multumesc

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cauta distributie pe lant, ca de multe ori e mai proasta decat cea pe curea.
Exemplu motoarele TSI de la VW, sau benzinarele 1.0 si 1.2 de la Opel, de prin 2001.

| RaulGeorge798 a răspuns:

Salut,DA au distributie pe lant dar DEPINDE de codul motor al masinii, majoritatea sunt cu distributie pe curea, dar gasesti si pe lant doar ca nu sunt asa multe la vanzari pentru ca au o durata de viata foarte buna.