| Mario1994 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina 4x4 de oras second-hand din 2012-2016, pana in 25k euro, ce model imi recomandati?

19 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ai castigat la Loto?
Acum ceva timp ziceai ca nu iti poti permite un Iphone iar acum te arunci la masina sh de 25k?
Doar o revizie costa cat un Iphone 7.

| Mario1994 explică (pentru xerxes1):

Nu e problema ta. Asta nu inseamna ca nu imi pot permite o masina de 25.000 euro. Nu ai alta treaba? Cine munceste cinstit, poate avea de toate, cine e lenes toata viata, poate ca si tine nu va avea nimic. Esti invidios? Tu iti poti permite macar un Iphone 8? Un Logan nou de 6500 euro cu TVA? Cius.

| Roxin a răspuns:

Buna!

De ce ai vrea un 4X4 in oras?
La suma asta gasesti Range Evoque, X3, Mazda CX5. Depinde acum si de ce suma dispui pentru intretinere, taxe.

| Mario1994 explică (pentru Roxin):

Buna! Fiindca m-am saturat de sedan, hatchback. Vreau sa conduc o masina 4x4. laughing Evoque nu gasesti pana in 25k euro, doar peste 30k.

| Roxin a răspuns (pentru Mario1994):

Nu contest gusturile. big grin Doar ca mai... dificil cu un 4X4 in oras.
Gasesti si Evoque. Am vazut recent. Ce-i drept, nu in Romania, dar se gasesc. happy

| Mario1994 explică (pentru Roxin):

Ei bine, unde gasesc mai ieftin Evoque? Pana in 25.000 euro.

| Mario1994 explică (pentru Roxin):

Îți mulțumesc mult! E foarte frumoasă mașina, interiorul imi place enorm! Are tot ce îmi doresc. laughing Te pup :*

| Roxin a răspuns (pentru Mario1994):

Cu placere! Iar dotarile, de top! happy

| cyupaku a răspuns:

Pana in 25 k? ce pret e acesta?

| Mario1994 explică (pentru cyupaku):

25.000!

| Alexul99 a răspuns (pentru Mario1994):

Duster nou cu toate optiunile pe el si cutie automata, cu toate ca in banii astia poti sa gasesti ceva de la Land Rover pe olx. Acum ramane la alegerea ta.

| Mario1994 explică (pentru Alexul99):

Mulțumesc. Ma gandeam la noul Duster care o sa apara in curand, poate va trebui sa astept.

| Alexul99 a răspuns (pentru Mario1994):

Banuiesc ca daca o sa o cumperi noua va dura ceva pana poti intra in posesia ei, incearca sa te duci la o reprezentanta Dacia sau sa suni la un numar de pe site-ul lor.

| Mario1994 explică (pentru Alexul99):

Asta incerc. Nu stii cumva cand se va lansa noul Duster? Vad ca arata bine decat cel actual. Mai ales spatele e mai ok.

| Alexul99 a răspuns (pentru Mario1994):

Vazusem niste prezentari ale masinii deci cred ca s-a lansat deja, in orice caz, intreaba la reprezentanta, 100% ei vor sti o data exacta sau daca este lansat poti programa si un test drive, sa vezi daca iti place cum se conduce noul duster.

| cyupaku a răspuns:

Ia un duster nou nout cu toate optionalele este foarte ok masina

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Iti recomand Honda 4x4
Sigur gasesti una la pretul asta si sigur ai sa fii multumit.
Succes!