| oliver427 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina pana in 4000 de euro, m-am gandit la un Opel Astra break model din 2001-2002 sau Zafira 2000-2001, ce parere aveti despre aceste masini? Sau ma sfatuiti sa iau altceva? Mentionez ca locuiesc in Franta si imi trebuie o masina buna cu care sa ma pot duce in vacante pana in Romania si inapoi. Astept parerile voastre

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru calatoriile pe distante lungi, Zafira este mult mai potrivita, mai ales daca ai si familie.

| oliver427 explică:

Si mie parca imi place mai mult la zafira. mersi

| oliver427 explică:

Momentan am un opel astra break, din 1992, am ajuns cu ea la 300, 000 km si nu am probleme cu ea, este un 1, 7 Diesel nu fuge nu stiu ce dar la drum intins se intinde, merge bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti cumperi acest gen de masini mai bine ia-ti un scuter.eu sunt mecanic de meserie si te sfatuiesc sa nu iti iei niciodata opel, fiat, renault.mai bine cumparati un vw passat de exemplu sau o skoda octavia.in bani astia gasesti masini f bune. te sfatuiesc sa iti cumperi o masina germana dar in afara de opel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu un rover la 4500

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca pretul care tu il oferi este mare Opel Astra Break model 2001-2002 ajunge la 2000 de euro

| gaby24 a răspuns:

Eu as zice ca Zafira e mai incapatoare si spatioasa ca a vaut o matusa de amea si era ok si in plus e confortabil e numai buna pentru vacantze.papa

| florinreiki a răspuns:

Adevarul e ca un opel gasesti la putini bani, au motorizare destul de buna.Singura problema este ca ruginesc daca s mai vechi. Daca ai degand sa o tii multi ani nu se merita. Daca zici ca i din 2000 e un an bun pentru opel.Eu in locul tau mi as lua zafira.Skoda wv sunt masini scumpe.