| UNcopac a întrebat:

vreau sa imi cumpar o motocicleta de 1000cc ce sa aleg Suzuki gsxr 1000, -Yamaha r1,-BMW ss,-kawasaki,-Honda cbr 1000rr? care e mai buna dintre ele si de ce? ( as opta pentru GSXR 1000 big grin ) voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

BMW'u e cel mai pricopsit.treci lejer peste 100. 000km cu el fara sa ai probleme.in plus, intretinerea este mult mai ieftina.

| Bogan9028 a răspuns:

Yamaha NO.1 din orice punct de vedere. Suzuki optiunea a 2-a

| Constantin_Ovidiu_1984 a răspuns:

Buna,in primul rand daca esti incepator, ti.ar trebui o motocicleta cu cilindrata mai mica, bine...nu mai mica de 600 cc.Eu am un suzuki gsx600r si ma inteleg foarte bine, e destul de puternic, eu personal am mers cu 250 si cred ca e de ajuns pentru drumurile noastre si pentru soferii destul de inconstienti. Vreu sa o vand daca te intereseaza poti sa ma contactezi la adresa de mail constantiovidiu@ymail.com.Este in stare buna are 32000 km din 2001, prima inmatriculare 2002, practic circula din 2002, plus ca am schimbat uleiul de motor, filtrul, uleiul hidraulic, cauciucurile fata, spate, placutele de frana si bujiile.Acum ce sa zic, cred ca toate cele mentionate de tine sunt bune. Tehnologia pentru ele au ajuns cam la acelasi nivel indiferent de marca. Daca te.ai uitat la Valentino Rossi a castigat si cu Honda si cu Suzuki si cu care a mai fost el, ciclistica este foarte buna la motoarele astea. Unica de care am auzit, ca se conduce mai greu este Ducatti, dar probabil sunt doar zvonuri.Asa ca eu iti urez succes si fii prudent.Bafta multa!

| FloRyn16 a răspuns:

Eu zic sa iti iei Yamaha R6 de ce ai nevoie de 1000cc?
Un Yamaha R6 ar fi foarte bun este o motocicleta dupa cum spun unii vitezana intr-adevar asa este dar cand ai ajuns sa ii simti puterea nu o sa ai probleme.