| anonim_4396 a întrebat:

Buna,vreau sa imi raspundeti urgent! Am dat sa dau pe viteza a doua la masina si am luat prea repede piciorul de pe ambreiaj ..si motorul mi s-a oprit brusc in viteza! A fost o frana brusca! Se poate sa se fi intimplat ceva la motor din cauza asta? Si cand am vrut sa plec de pe loc luam prea repede piciorul de pe ambreiaj si nu o cuplam cum trebuie! Se poate strica ceva?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Tampoanele de la motor, dupa care, placa de presinune, urmeaza restul.

| Simpatic a răspuns:

Daca a fost doar o data, nu s-a intamplat nimic, daca faci din asta o practica da se vor intampla multe, nu te speria toate pot fi reparate si inlocuite dar costa bani! deci numai gresi si invata sa conduci caci momentan esti din needforspeed jocul.

"si cand am vrut sa plec de pe loc luam prea repede piciorul de pe abreiaj si nu o cuplam cum trebuie! sa poate strica ceva?"
-in acest caz strici ambreiajul iar daca prin patinarea acestuia am vazut la masinile diesel (si nu numai) ca este posibil a se "zgaria" si volanta care este tot un disc.

| darrio2007 a răspuns:

Cu ce viteza mergeai in acel moment?

| sierra1 a răspuns:

Ai permis?

| katy a răspuns:

Daca mai continui sa conduci haotic, normal ca o sa se strice