| Zaharia_Marius_1986 a întrebat:

Bună ziua. Aș avea și eu o problemă,locuiesc în Belgia și mi-am luat o Honda Prelude de la o Poloneză,am act vânzare-cumpărare,toate actele mașinii. Întrebarea e dacă pot să trec granița,mi-a zis cineva că nu pot trece granița, că poate să-mi dea că mașina e furată. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti trece granita cu aceste acte.

| Zaharia_Marius_1986 explică (pentru Ioandelasal):

Nu-mi trebuie procură?

| Zaharia_Marius_1986 explică (pentru Zaharia_Marius_1986):

+ contractul e scos de pe internet, n-am fost la o agenție, eu sunt în Ungaria acum.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Zaharia_Marius_1986):

Si contractul nu este semnat de vanzator?

| Zaharia_Marius_1986 explică (pentru Ioandelasal):

Este semnat.

| Zaharia_Marius_1986 explică (pentru Zaharia_Marius_1986):

Http://imgur.com/vnSyrgH O poză cu contractul.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Zaharia_Marius_1986):

L-am vazut si mi se pare in regula, asa ca nu cred ca o sa ai probleme la granita.

| Zaharia_Marius_1986 explică (pentru Ioandelasal):

Da procură îmi trebuie? Sau doar arăt actele + act vânzare cumpărare și trec?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inainte sa parasesti tara asigurate la sectia de trafic rutier si te vor lamuri ei daca poti pleca sau nu peste granita. Daca ai actele in regula nu vad de ce nu s-ar putea sa vi in tara.

| Zaharia_Marius_1986 explică:

Am trecut granițawinking