| Lule a întrebat:

Acum o luna si ceva mi-a fost suspendat permisul pentru 90 de zile. Bineinteles m-am dus sa dau examenul pentru a-l recupera dupa 30 de zile si am luat examenul.
Astazi a trecut perioada aceasta de o luna si cand m-am dus la politie sa imi iau permisul, domnul politist a cautat prin permise si a spus ca nu se afla acolo, asa ca dumnealui a dat o dovada ca pot sa conduc.
Intrebarea mea este daca dovada este valabila doar pentru ziua de azi sau pana imi gasesc ei permisul?
Menționez ca este scris pe dovada data de astazi 11.11. 2019.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci n-ai nici o problema, circuli cu dovada pana reprimesti permisul.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dovada trebuie sa contina perioada de valabilitate (data cand aceasta expira, nu se poate elibera pe perioada nedeterminata) si dupa ce ti-ai primit permisul nu mai ai nevoie de ea. Data de astazi constituie data eliberararii dovezii.

| Lule explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns happy
Dar nu e trecuta si o data de expirare a acestei dovezi sad

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lule):

Nici macar nu scrie ca este valabila pana la data recuperarii permisului?

| Lule explică (pentru Ioandelasal):

Nu, domnul politist mi-a spus sa circul si joi sau vineri sa vin sa-mi iau permisul dar nu scrie pe dovada ca doar pana joi sau vineri am voie sa circul.

| Lule explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspunshappy

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lule):

Atunci n-ai nici o problema, circuli cu dovada pana reprimesti permisul.