| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani si doresc sa imi cumpar o masina. In principiu am optat pentru un audi a3 sau un golf 5. Tin sa mentionez ca dispun de 7000 de euro. Cau de ceva vreme iar acum sunt in dificultate deoarece am gasit un golf foarte bine intretinut si foarte bine dotat la un pret foarte bun (6000) cu taxa platita un numar de km de 110000 dar am gasit si un audi a3 din 2007 la 80000 de km cu un pret de 6500 de euro dar care necesita taxa platita(eu am calculat aproximativ taxa este 800 de euro). As putea sa mai fac rost de inca 300 de euro pentru ca depasesc bugetul dar nu stiu sigur ce sa aleg. Daca puteti sa imi dati cateva indicatii v-as fi recunoscator. Va las si link pentru a putea vedea despre ce este vorba. (http://www.auto.ro/vw-golf/1974791.html)(golful 5) (http://mercador.ro/oferta/audi-a3-ID1bGBL.html#3d3231004 3)(audi a3). Vreau parerea dumneavoastra deoarece va pricepeti mai bine ca mine si pentru ca nu pot merge sa vad ambele masini. Golful fiind din constanta si audi din barlad iar eu din Bucuresti. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Audi arata mai bine dar mai incearca sa negociezi pretu cu omul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rabdarea iti va fi rasplatita da stii sa astepti.
Daca cere 6700 o da si cu 6000 daca stie ca ai banii.

| Mariussss14 a răspuns:

Mercedes ramane Mercedes!