| fany74 a întrebat:

Am adus o masina din Germania cu contract v-c pe numele meu, am efectuat R.A.R,dar vreau sa o inmatriculez pe numele unui cumnat cu handicap pshihic si locomotor de gradul 1.Intrebarea este:ce pasi trebuie de urmat in continuare pentru inmatricularea definitiva si ce acte sunt necesare?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Contract V-C intre tine si el, procura de imputernicire pentru a face demersurile in locul lui, certificat fiscal de pe numele tau, fisa de inmatriculare intre tine si el.
Banuiesc ca nu e necesar certificatul de autenticitate acum, daca abia ce s-a eliberat cartea de identitate.
O vizita la un birou de acte auto te va lamuri, aia stiu sa-ti dea informatii mult mai bune decat site-urile 'informative' ale autoritatilor care iti inmatriculeaza masina.