| Trexmann a întrebat:

Am avut un accident in Germania acum o luna si 2 saptamani.Mi-au luat permisul si au zis ca il vor trimite in tara.Stie cineva cam cat dureaza pana ajunge in tara.Si daca il trimite la adresa din buletin sau in orasul unde am luat permisul?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Probabil il vor trimite la adresa din permis.
Ca si cetățean roman, trebuia sa soliciți restituirea lui la plecarea din Germania. Politia germana nu îți poate suspenda dreptul de a conduce in afara granițelor Germaniei.

| Trexmann explică (pentru regis):

Ok, deci la adresa din buletin dar cat timp dureaza pana ajunge in tara, nu stii?

| regis a răspuns (pentru Trexmann):

Repet, PROBABIL la adresa din PERMIS. Nu cunosc procedura, e doar o parere.