| ClaudiuM1997 a întrebat:

Am cam 8000 euro si vreau sa imi iau o masina pe benzina. Recomandari? Minim 100cp si sa fie din clasa medie macar. Fiabilitatea e un lucru important pentru mine.

8 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ce sa faci cu 100 de cai?
Am 210 si ar mai fi loc.

| Începătorul988 a răspuns:

Orienteaza-te catre ceva japoneza. Lancer, Civic.

| ClaudiuM1997 explică (pentru Începătorul988):

Prefer lancer, dar e ok cu consumu si fiabilitatea? evident ma astept la 10 in oras dar nici sa ma trezesc cu 14.

| Începătorul988 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Si eu caut topicuri despre lancer x, deoarece si eu as dori sa achizitionez unul 2. 0did 140cp.
Insa nu prea sunt, dar din cate am citit eu pe alte topicuri, ar fi intre 10/12oras(clima pornita).

| suntserios a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Sunt niste masini f fiabile. Am avut un Lancer, in 5 ani si 120k km nu am avut nicio problema cu ea... iar fiabilitatea masinilor japoneze este destul de recunoscuta.
Motorul era pe benzina, 1.5 si consuma destul de mult, ajungea si la 12 in oras ca era un motor destul de micut pentru caroseria aia

| ClaudiuM1997 explică (pentru suntserios):

Asa mai bine ma orientez catre 1.8 si macar ala are si performanta pe langa consumu de 12 laughing

| Cebotari_Danny_1988 a răspuns:

Mitsubishi Lancer 2007 - 2013

| ClaudiuM1997 explică (pentru Cebotari_Danny_1988):

Tot am vazut cum arata lancer 2007-2013. chiar is fiabile si cum stau cu consumu?