| RobertMrc a întrebat:

Buna ziua! Am cateva masini cu asigurare de tip rent a car pe firma, un chirias a facut accident. asigurarea o sa creasca la masina respectiva sau la toate masinile de pe firma?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stii sa negociezi bine si argumentat, atunci asigirarile trebuie sa ramana aceiasi, ca si in contractul existent.
Argumentul principal: asiguratorul a cunoscut functionarea si riscurile activitatii si a stabilit asigurarile in cunostinta de cauza, inaintea accidentului produs.

| Holiday a răspuns:

Doar la aia.

| RobertMrc explică:

SPUNE MI CATEVA Firme de asigurari care asigura masini pe firma, eu am la groupama, dar poate stii altele tu