| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat de curand o masina VW BORA.1.4 16 v benzina... si m-am gandit sa ii schimb distributia,si tot stau si ma gandesc cum ar fi sa fac mai bine? sa comand de pe internet un kit de distributie si sa merg la mecanic sa o schimbe, sau sa merg direct la mecanic si sa comande el si sa o schimbe tot el, cum ar fi mai bine? si daca stiti cat ar fi tot manopera +distributia.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa o vinzi inainte de a arunca bani in ea. Asta e cel mai bun lucru pe care il poti face cu un VW pe benzina.
Ca fapt divers, un prieten a ajuns aproape la 1000 lei pentru kit de distributie + manopera, la 1.6 16V. A cautat pe internet pareri, si a ales un kit de acolo, apoi a mers in service.
Service-urile serioase au insa producatori pe care ii prefera/recomanda, si acorda garantie in colaborare cu producatorii pieselor.

| nigearares a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am cumparat masina pentru a o vinde, masina merge bine arata bine, consuma umic mai mult dar e ok, eu nu fac oras cu ea mai deloc.

| rim a răspuns (pentru nigearares):

Kit complet de la skf 680 lei, de la dayco 750+manopera aprox200 =1000.