| Andrei_Liviu_1994 a întrebat:

Am facut scoala de soferi in Bucuresti si acum o luna de zile am promovat proba teoretica la DRPCIV dar nu m-am putut programa pentru ca imi expira viza de flotant pana la data respectiva.
As vrea sa stiu daca pot da examenul de traseu in localitatea de domiciliu si daca mai trebuie sa sustin din nou proba practica.

Multumesc mult pentru raspuns!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai 2 posibilitati:
1.Iti prelungesti viza de resedinta (flotant) in Bucuresti.
2. Daca nu se poate vei sustine examinarea practica in judetul unde ai domiciliul. Examinarea teoretica este valabila, nu mai trebuie sa o sustii.

| Andrei_Liviu_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc foarte mult, îmi e mult mai ușor așa fără să mai dau examinarea teoretica din nou.

1 răspuns: