| IonescuRobert a întrebat:

Bună ziua.
Am făcut un accident cu mașina.
Adica a intrat cineva în mine în spate la Lunetă.
Mi-a spart stopuri, luneta, bara si tabla indoita(care am indreptat-o la cineva).
Ideea e ca le-am schimbat deja.
Si masina e in starea de dinainte, dar...
Nu mai porneste.
Adica nu mai aud pompa mergand.
De obicei se auzea 3 secunde cand dadeam la automat.
Deci cand dau sa pornesc masina, se aude cum invarte cureaua, dar nu porneste.
Benzina am, si baterii am schimbat 3 pana acum.
Pompa e buna, am verificat-o.
Am auzit "voci" precum ca as avea un buton care s-a declansat la accident, unde s-a dezactivat pompa.
Am incercat sa apas pe el sa il activez.
Si eu prost fiind, l-am stricat.
Ideea e ca, am cumparat unul identic, care atentie, nu e declansat(adica e bun).
Daca il pun in locul lu asta vechi(ca si cum) "am apasat pe buton".
Pompa se activeaza si masina merge?
Sau e din alta parte problema?
Oare merge impinsa in a 1-a ca atunci cand se strica electromotorul?
Masina e un Fiat "Coupe" din 1998.
Ofer Funda.

Răspuns Câştigător
| lamasanustefan a răspuns:

Wtf. e intrebare ca a mea.
mersi mult

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, raspunsurile sunt aceleasi chiar daca ti ai facut alt user.
chiar nu avem cum sa ghicim ce are masina ta asa din 2 descrieri date de tine.

| cfrtobias a răspuns:

Încearcă să pui butonul și vezi dacă pompa se activează! Dacă nu, duci mașina la un service și vezi exact care este problema și ce mai trebuie să investești! Funda?

| Gligore2000 a răspuns:

Intreba-l pe acest user se pare ca sunteti frati:
https://www.tpu.ro/......a-bara-si/

| cfrtobias a răspuns (pentru lamasanustefan):

rolling on the floor) ce noroc ca seamana si masina si tot

| lamasanustefan a răspuns (pentru Gligore2000):

Wtf. e intrebare ca a mea.
mersi mult

| maestrulfemeilor69420 a răspuns:

Salut! Încearcă să pui butonul și vezi dacă pompa se activează! Dacă nu, du mașina la un service și vezi exact care este problema și ce mai trebuie să investești! Sănătate! Funda?

| bzSteFaN a răspuns:

De preferat ar fi sa te duci la un mecanic. laughing