| anonim1 a întrebat:

am fost azi cu masina (ford focus 2001, combi,diesel)si cand o fortam sau turam mai tare se auzea un vajait sub ea,am mers m-am uitat si am observat ca intre catalizator si toba(adica portiunea aia mai lunga) este o portiune mai flexibila cate leaga catalizatorul de toba, pe-acolo imi iese fum. Oare trebuie sa schimb catalizatorul tot sau se poate schimba numai sectiunea aia flexibila.Pe internet am vazut ca ii 21 milioane un catalizator, mrs de raspuns

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| daassh a răspuns:

Incearca sa o duci la un service si te ajuta cei de acolo.Succes!

| al3ks a răspuns:

Nu este adevarat un catalizator este maxim 300 lei si da trebuie schimbat si rabordul poate e fisurat si apropo dc o duci la service aia te mananca de bani

| Daaanciu a răspuns:

Nu te uita de catalizatorlaughing, merge doar portiunea aia schimbata