| PetruV a întrebat:

Am fost de curand la ITP, toate bune dar la plecare inspectorul nu a inchis de tot capota la masina.
Mergand spre casa ea s-a deschis si mi-a facut praf parbrizu. Ce pot face? El zicea ca e datoria mea inainte sa ma urc la volan sa verific usile, capota etc, din cauza ca aveam o mica problema la cablu si nu se inchidea tot timpul de tot.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Înlocuiești parbrizul, repari și testul daunelor și pe viitor verifici înainte de a pleca, mai ales când știi că ceva nu se închide bine.
Plus că atunci când ai o problema la cablu, o repari, că nu e un capăt de țară. Cat putea costa înlocuirea cablului?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Are dreptate instructorul. Vezi sa nu gresesti la fel atunci cand vei sustine proba practica, daca nu verifici masina inainte de plecare vei fi penalizat chiar inainte de a pleca de pe loc.

| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu cred ca are legatura cu examenul.
Era inspectorul de ITP nu instructorul happy

| Ioandelasal a răspuns (pentru suntserios):

N-are importanta care a fost, desi fiind la scoala de conducere nu cred ca a mers singur la ITP, comitea infractiunea de conducere fara permis.

| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu zice nicaieri ca era la scoala asta incercam sa zic. Pur si simplu a fost la ITP omul.

| Ioandelasal a răspuns (pentru suntserios):

Da, se pare ca am citit gresit "instructor" in loc de "inspector", in rest raspunsul meu a fost corect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si mie mi se pare ca tot datoria ta era.