| plasmaticus a întrebat:

Am inteles ca bateriile auto pot fi masurate sa se constate daca mai pot fi sau nu folosite.
Unde recomandati sa merg sa-mi masoare?
Este masurarea gratis?
Multumesc

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Anumite service-uri au testere speciale pentru acumulatori auto care masoara rezistenta interna.
Pe mine m-au pus sa duc inapoi la magazin o baterie Rombat noua sigilata incarcata full si m-am intors cu un Bosch.
Apoi gratis nimic nu este nicaieri.

| kalex a răspuns:

La un service. Altundeva nu iti fac. Si nu, nu o sa fie pe gratis dar nu o sa dai cine stie ce avere!

| Balan_Andrei_1994 a răspuns:

Cel mai bine te duci la un service auto, nu e gratuit dar nici prea scump