| lucimatluci a întrebat:

Am intrat in ROmania pe la vama nadlac, cumparand rovigneta inainte de vama, de la un chiosc cu vanzatoare unguroaica.Azi am vazut insa ca mi-a gresit ultima litera de la numar.Cred ca mi-am luat nenumarate amenzi caci am colindat toata tara. Ce e de facut in acest caz? Sau unde pot afla daca am luat deja amenda? Multumesc

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Deocamdata nu ai cum sa aflii fiindca ajung in 10 zile amenzile din Romania in Spania si nu prea ai cum sa aflii inainte sa ajunga decat daca te intalnesti cu ele pe drum laughing glumeam bine inteles!
Poti intreba aici la politie daca s-a trimis vreo amenda spre Spania dar probabil nu vor da aceste informatii daca masina nu este pe numele tau chair daca demonstrezi ca esti sotul proprietarei dar, totusi poti sa incerci!

| mgtow a răspuns:

Te duci la sectia de politie si intrebi daca ai amenda dai numarul de matricula al masinii tale si datele care ti le cere agentul de la birou.

| lucimatluci explică:

Masina e inmatriculata pe numele sotiei in Spania, dar are si un domiciliu in iasi, sa ma duc acolo deci laq orice sectie de rutiera?