| L3genDarul a întrebat:

am o mare problema, de curând am achiziționat o mașină adusa pe platforma in țară din Norvegia,mașina are doar cartea și numere roșii provizoriu scoase, din cate am înțeles se plătește o vama, mai multe informații despre înmatricularea ei în țară,poate nu am toate acte sau mai trebuie ceva, poate cineva care a mai înmatriculat o mașină din Norvegia în țară să mă ajute, mulțumesc mult!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa te interesezi in norvegia sa ai toate actele la curent, apoi dadeai un telefon la RAR sa te lamuresti 100% ca nu iti lipseste nimic. In caz de belea la RAR suni norvegianu sa-ti dea ce lipseste