| lamasanustefan a întrebat:

Bună ziua. Am o mașină și mi s-a spart parbrizul.
Eu am o altă mașină identică, ideea e alta.
Aș putea schimba parbrizul SH de la cealantă mașină?
Sau e obligatoriu să fie parbriz NOU?

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La majoritatea masinilor nu merita, pentru ca manopera e mai scumpa decat parbrizul nou. Daca vexi cat costa un parbriz de G Klasse, de exemplu, il desfaci singur cu lama. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii pasa nimanui ce parbriz pui

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine pui parbriz nou decat sa strici ambele masini incercînd sa schimbi parbrizul intre ele.

| Frank51 a răspuns:

Asta e ca si cum te-ai sterge la fund cu hartie folosita, merge, dar poti avea surprize.

| lamasanustefan explică (pentru Frank51):

Nu credeam ca esti asa de prost, frank. sad

| Frank51 a răspuns (pentru lamasanustefan):

Deocamdată ești doar tu prost. Consider că nu merită să depui efort pentru un parbriz second când unul nou este relativ ieftin și fără riscuri.

| lamasanustefan explică (pentru Frank51):

600 lei e relativ ieftin?

| Panamax a răspuns:

Se demonteaza usor si daca este original este mult mai bun dcat chinezariile de pe piata.Eu de obicei chem o firma care de deplaseaza la domiciliu.

| lamasanustefan explică (pentru Panamax):

Si gen ei se ocupa sa scoata parbrizu bun de la masina 1. Si il pune pe masina 2?
Totul acasa la proprietar?
Cat costa?

| Panamax a răspuns (pentru lamasanustefan):

Cu parbrizul tau cam 150 lei.
Cu chinezarie noua 350lei.Atat am platit pentru un Doblo si pentru o Octavia 2.La duba a fost 450.
In 30 de min au terminat si au plecat, doua persoane.Nu au venit special pentru mine, aveau traseu mai lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa nu-l poti scoate.
Sau sa se sparga cand incerci sa-l demontezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate pune parbriz second dar e foarte greu de tăiat nu merita

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa taie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Adezivul în care se prinde el de caroserie

| nigelb a răspuns:

Nu e obligatoriu